İçeriğe geç

Dünya Göçmen Kuşlar Günü

IMG_9698

BELS Biyoloji Zümresi, Hazırlık öğrencilerimizin kuşların sürdürülebilir çevredeki rollerine karşı farkındalıklarını arttırmak için Dünya Göçmen Kuşlar Günü’nü kutladı. Bu çerçevede düzenlenen aktiviteler 2017 yılının teması olan “Onların geleceği bizim geleceğimiz” teması altında toplanmıştır. Kuşlarla aynı doğayı paylaştığımız için, kutlanan bu gün insanların ve doğanın, özellikle kuşların birbirlerine olan bağımlılıklarını vurgulamaktadır.

Öğrencilerimiz gün içerisinde pekçok aktivite gerçekleştirerek kuşlar ve kuş göçleri üzerine bilgi edinme fırsatı yakaladılar,  ardından ise kampüste kuş gözlemi yaparak Türkiye – özellikle de Erzurum üzerinden geçen göçmen kuşları tayin etmek için ne tür özelliklerin kullanılacağını deneyimlediler.

Evrensel zihniyetin ışığı altında, öğrencilerimiz kendilerini toplumun sorumlu bir üyesi olarak ve dünya vatandaşı olarak hissetmeye başladılar. Ayrıca, IGCSE & IB DP programları kapsamında duyarlılıklarını, iletişim yeteneklerini, düşünme becerilerini aynı zamanda açık fikirli, yansıtıcı ve sorgulayıcı kişiliklerini geliştirip, bu çerçevede kendilerini ifade etme fırsatı buldular.