İçeriğe geç

PASCH

PASCH Okulları: Geleceğin Ortakları

2008 yılında, Goethe Enstitü, Yurt Dışı Eğitim İşleri Merkezi, Alman Akademik Servisi ve Kültür Bakanları Konseyi’nin Pedagojik Değişim Hizmeti Birimi, dönemin Dış İşleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier tarafından hayata geçirilmesi arzulanan Okullar: Geleceğin Ortakları Projesini başlatmışlardır. Dış İşleri Bakanlığı tarafından koordine edilmekte olan proje ile Almanya Federal Cumhuriyeti’nin dünya çapındaki ortak okullar ağının kurulması ve bu okullarda Almanca eğitiminin en üst düzeyde sunularak derslerde ağırlıklı olarak Almanya ile ilgi bilgilere yer verilmesi hedeflenmektedir.

Erzurum Özel  Bilkent Laboratuvar Lisesi olarak 2011 yılından itibaren PASCH Okulu olarak dünyadaki diğer okulların bulunduğu ağa katılmış bulunmaktayız. 2011 yılından beri birçok projeye katılarak birçok öğrencimizi hem yurt içi hem de yurtdışı kamplarına ve çalıştaylarına gönderdik.  Yine bu yıl öğrencilerimiz PASCH Projeleri kapsamında farklı projelere katılarak yurtdışı çalıştaylarına katılmayı hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimiz bu yıl aşağıdaki projelere katılmışlardır:

  • RoboSchool Robot Geliştirme Projesi
  • Sanat Projesi
  • Müzik Projesi
  • Kompozisyon Yarışması

Bu projelerde başarılı olan öğrencilerimiz yurt içi ve yurtdışı  çalıştaylara katılarak ödüllendirilmişlerdir. Çalıştaylardan ikisi Almanya’da gerçekleştirilmiştir.