İçeriğe geç

Spor Faaliyetleri

Son teknolojik gelişmeler göz önünde bulundurularak inşa edilmiş olan okulumuz spor salonu 700 kişilik seyirci kapasitesi dışında, kız ve erkek öğrenciler için ayrılmış birer adet soyunma odası, teorik dersler için yapılmış teknolojik altyapıya sahip bir adet toplantı odası ve uluslararası ölçülere sahip zemini ile öğrencilere hizmet vermektedir.

Sporun sağlığa olan yararını kavrayabilmeleri, sorumluluk almaları, kazanmayı ve kaybetmeyi aynı olgunlukla karşılamayı öğrenmeleri, ekip çalışmasından zevk almaları, disiplinli çalışmaları, kendini ve başkalarını daha iyi tanımaları için spor etkinlikleri öğrencilerimiz için önemli bir araç olmaktadır.

Uygulamalı Dersler Zümresi tarafından yürütülen bu çalışmalarda okul takımları ( erkekler kızlar basketbol,  kız voleybol) yanında kitle sporları ile tüm öğrencilerin sporun olumlu etkilerinden faydalanması amaçlanmaktadır. Özellikle, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize motor becerilerini, el göz koordinasyonlarını, takım çalışması becerilerini geliştirmeye yönelik eğitsel oyunlar ve egzersizler yaptırılmaktadır.

Ayrıca atletizm, kayak, okçuluk, eskrim gibi alanlarda öğrenciler desteklenmekte ve özellikle bu alanlara ilgisi olan öğrenciler çalıştırılmaktadır.

Öğrenciler tüm spor alanlarında turnuvalara,  ulusal ve uluslararası yarışmalara, katılmak üzere teşvik edilmektedir.

Okul olarak her yıl çeşitli spor dallarında yurt içi ve yurt dışı turnuvalarda yarışmalara katılmaktayız. Kız ve erkek voleybol, kız ve erkek basketbol, badminton ve futsal katılım gösterdiğimiz spor dallarından bazı örnekleri oluşturmaktadır.