İçeriğe geç

Mavi Kelebek Projesi

Mavi Kelebek Projesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Erzurum ve çevresindeki maddi yardıma ihtiyacı olan öğrencilere hediye çeki, tablet veya kitap gibi bağışlarla yardım etmeyi amaçlayan, yardımları yaparken hiçbir kazanç gütmeyen ve ekibi gönüllülerden oluşan bir projedir. Projeye bağış sağlamak için proje ekibi tarafından farklı aktiviteler düzenlenmekte ve  bu etkinlikler ile Bilkent ailesine kolayca iyilik yapma fırsatı sunulmaktadır. 

Mavi Kelebek Eğitime Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilen son faaliyet, Seksenler Temalı Sanal Parti Etkinliği olmuştur. Bu parti sayesinde destekçileri ile keyifli bir akşam geçirmeyi hedefleyen Mavi Kelebek ekibi, programa dahil ettikleri çeşitli etkinlikler ile bağışlar topladılar. Programda  okulumuz mezunlarından Göktuğ Kahyaoğlu’nun seksenler temalı müzik dinletisine yoğun katılımlı bir kostüm yarışması eşlik etti. Açık artırma etkinliğinde öğretmenlerin çeşitli ikonik eşyalarına yer verilmesi ve bu eşyaların çekişmeli bir ortamda satılması da etkinlik akşamı ile ilgili mutluluk verici bir detay oldu. Aynı zamanda Kahoot programı üzerinden iki dilde olmak üzere gerçekleştirilen bir bilgi yarışması ile Bilkent ailesine yıllar öncesinden samimi bir akşam yaşatmak isteyen Mavi Kelebekler, katılımcılara sundukları çeşitli ödüller ile sizlere desteklerinizden ötürü teşekkür etmeyi ihmal etmediler. 

Mavi Kelebekler’in bir sonraki ve daimi hedefi yeni hayatlara dokunarak eğitimde fırsat eşitliğini bölgesel bir anlamda sağlayabilmek. Bu yolda onlara sunduğunuz sonsuz destek ve ilgiden dolayı sizlere teşekkürü bir borç bilen Mavi Kelebekler, Bilkent ailesinin yardımları ile daha mutlu yarınlara kanat çırpmaya devam edeceklerini belirtiyorlar.

Mavi Kelebek Eğitime Destek Projesi’nin yeni etkinliklerinden haberdar ve destek olmak için projenin Instagram hesabı: @mavi_kelebek_bels ‘i takip edebilir, YouTube kanalına abone olabilirsiniz. Yapmak istediğiniz iyilikler için mavikelebek@bels.bilkent.edu.tr mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

BULAŞACAKSA SEVGİ BULAŞSIN, PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALSIN.

MAVİ KELEBEK GÖNÜLLÜLERİ