İçeriğe geç

Türkiye’nin IB Eğitimcileri Erzurum’da

Türkiye’de Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar (PYP), Orta Yıllar (MYP) ve Diploma (DP) programlarını uygulayan okullar belirli sürelerde bir araya gelerek bilgi alışverişi ve profesyonel gelişim seminerleri düzenlemektedir. Genellikle daha önce Ankara ve İstanbul’da düzenlenen IB Eğitim Toplantıları 4 Aralık 2015 Cumartesi günü ilk defa Erzurum’da İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Okullarında (BELS) gerçekleştirildi.

Türkiye ve yurtdışından farklı okulların katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıda akademisyenler, genel müdürler, okul müdürleri, uluslararası program koordinatörleri ve öğretmenlerden oluşan yaklaşık yetmiş (70) eğitimci katılımcı bulunmuştur. Tüm gün süren toplantı ilkokul ve lise öğrencilerinin dans gösterileriyle renklenmiş olup, katılımcılar İlk Yıllar (PYP), Orta Yıllar (MYP) ve Diploma (DP) Programı, Yaratıcılık, Etkinlik ve Toplumsal Hizmet (CAS), Bilgi Kuramı (TOK), Bitirme Tezi (EE), Öğretim-Öğrenim Yaklaşımları (ATL) ve IB Diploma Programı Fizik Dersi hakkında çeşitli seminer ve toplantılara katılarak programların uygulanmasına yönelik strateji, yöntem ve uygulamalar hakkında  deneyim paylaşımı yapmışlardır. Sabah ve öğleden sonra olmak ikiye ayrılan atölye ve meslek içi eğitimlerde sabah toplantılarında profesyonel gelişime, öğleden sonra yapılan çalışmalarda da bilgi, tecrübe paylaşımına odaklanılmıştır.

BELS ailesi, eğitim misyonu çerçevesinde ilk defa gerçekleştirilen IB Koordinatörleri Toplantısında Erzurum’un iklim şartlarıyla karşılaşan misafirlerine tasarım ödülü alan binalarında eğitimin sıcaklığını hissettirdi.