İçeriğe geç

İlkokul

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Anasınıfı Öğrenci Alım Süreci

İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar İlkokulu anasınıfına alınacak öğrenciler önce bursluluk mülakatına katılacaklardır. Daha sonra ilan edilecek tarihte noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişi ile öğrenci alım süreci tamamlanacaktır.

Bursluluk mülakat başvuruları 23 Mart 2020 Pazartesi günü saat 9.00’da başlayacak olup , 3 Nisan 2020 Cuma günü saat 16.00’da sona erecektir. Noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişi başvuruları bursluluk mülakat sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır.

Bursluluk mülakatı giriş başvuru formuna www.bels.bilkent.edu.tr internet adresi üzerinden 23 Mart 2020 Pazartesi günü saat 9.00’dan itibaren ulaşabilirsiniz. Başvuru formunun başvuru takvimine uygun olarak doldurulması gerekmektedir. Bursluluk mülakatı giriş başvuru formunu dilerseniz Pazar günü hariç her gün 16.00’a kadar okulumuz yerleşkesine gelerek de doldurabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapıldıktan sonra aday öğrenci velisinin 23 Mart 2020-3 Nisan 2020 tarihleri arasında gerekli belgelerle (Aday öğrencinin nufüs cüzdanının aslı; önlü, arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi; 3 adet vesikalık fotoğraf) okula gelmesi, başvurusunu onaylaması ve  “Bursluluk Mülakatı Giriş Belgesi”ni alması gerekmektedir. Başvurusu okulda onaylanmayan ve “Bursluluk Mülakatı Giriş Belgesi” almayan öğrenciler mülakata katılma hakkını kaybeder.

3 Nisan 2020 saat 16.00’dan sonra bursluluk mülakat başvurusu kesinlikle kabul edilmeyecektir. Gerekli belgelerin belirtilen tarihlerde okula teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde internet üzerinden başvuru yapılmış dahi olsa, aday öğrencinin başvurusu geçersiz kabul edilecektir.

Bursluluk mülakatları okulumuzda 11-12 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak olup bu tarihler dışında mülakat için randevu verilmeyecektir. Bursluluk mülakat günü ve saatleri SMS ile bildirilecektir.

Bursluluk mülakatları sonrasında  belirlenen burs oranları okulumuzun resmi web sayfasından duyurulacaktır. Veli adayları kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile yalnızca kendi çocuklarına ait bilgiye erişim sağlayabileceklerdir.

Bursluluk mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra veli adayları okulumuz resmi internet sitesinden noter çekilişine katılıp katılmama durumlarını bildireceklerdir. Noter çekilişine katılacağını bildiren aday öğrenci velilerine noter çekilişi tarih ve saati hakkında SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

  1. Başvurular ücretsizdir.
  2. Anne veya babadan en az birisinin kesin kayıt itibariyle Erzurum merkezde ikamet etmesi zorunludur. Aksi takdirde öğrencinin kaydı yapılmayacaktır.
  3. Mülakat süresince zorluk çıkaran, ağlayan, uygulamayı reddeden çocuklar rehber öğretmen tarafından ailesine teslim edilir. Mülakatı geçersiz sayılır.
  4. Aileden ayrılmayan çocuk mülakata alınmaz.
  5. Her çocuk yalnızca bir kez mülakata katılabilir. Bir kez bursluluk mülakatına katılan aday öğrenci, doğum tarihi itibari ile bir sonraki sene de ana sınıfı için müracaat edebiliyor olsa dahi bursluluk mülakatına katılamaz.