İlkokul

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Anasınıfı Öğrenci Alım Süreci

İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar İlkokulu anasınıfına alınacak öğrenciler önce bursluluk mülakatına katılacaklardır. Daha sonra ilan edilecek tarihte noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişi ile öğrenci alım süreci tamamlanacaktır.

Bursluluk mülakat başvuruları 25 Mart 2019 Pazartesi günü saat 9.00’da başlayacak olup , 9 Nisan Salı günü saat 16.00’da sona erecektir. Noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişi başvuruları bursluluk mülakat sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır.

Bursluluk mülakatı giriş başvuru formuna www.bels.bilkent.edu.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru formunun başvuru takvimine uygun olarak doldurulması gerekmektedir. Bursluluk mülakatı giriş başvuru formunu dilerseniz Pazar günü hariç her gün 16.00’a kadar okulumuz yerleşkesine gelerek de doldurabilirsiniz. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra aday öğrenci velisinin gerekli belgelerle (Aday öğrencinin nufüs cüzdanının aslı; önlü, arkalı nufüs cüzdanı fotokopisi; 3 adet vesikalık fotoğraf) okula gelmesi, başvurusunu onaylaması ve  “Bursluluk Mülakatı Giriş Belgesi”ni alması gerekmektedir. Başvurusu okulda onaylanmayan ve “Bursluluk Mülakatı Giriş Belgesi” almayan öğrenciler mülakata katılma hakkını kaybeder.

Bursluluk mülakatları okulumuzda 20-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak olup bu tarihler dışında mülakat için randevu verilmeyecektir. Bursluluk mülakat saatleri için ayrıca SMS ile velilere bilgilendirme yapılacaktır.

Bursluluk mülakatları sonrasında  belirlenen burs oranlarına okulumuzun resmi web sayfasından sizlere verilecek kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bursluluk mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra veli adayları okulumuz resmi internet sitesinden noter çekilişine katılıp katılmama durumlarını bildireceklerdir. Noter çekilişine katılacağını bildiren aday öğrenci velilerine noter çekilişi tarih ve saati hakkında ayrıca SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

  1. Başvurular ücretsizdir.
  2. Anne veya babadan en az birisinin kesin kayıt itibariyle Erzurum merkezde ikamet etmesi zorunludur. Aksi takdirde öğrencinin kaydı yapılmayacaktır.
  3. Mülakat süresince zorluk çıkaran, ağlayan, uygulamayı reddeden çocuklar rehber öğretmen tarafından ailesine teslim edilir. Mülakatı geçersiz sayılır.
  4. Aileden ayrılmayan çocuk mülakata alınmaz.
  5. Her çocuk yalnızca bir kez mülakata katılabilir. Bir kez bursluluk mülakatına katılan aday öğrenci, doğum tarihi itibari ile bir sonraki sene de anasınıfı için müracat edebiliyor olsa dahi bursluluk mülakatına katılamaz.